Mimari proje
Samsun Kamp Alanı

Samsun Kamp Alanı

İnşaat Alanı: 4010 m²
İşlev: Kamp Alanı
İş Veren: Samsun Büyükşehir Belediyesi
Proje Durumu: Uygulama projesi tamamlanmıştır

Kamp alanı projesi 4010.57 m² alan üzerinde tasarlanmıştır.
Mevcutta kullanılmayan; atıl durumda olan bir  okul binasının ve onun eklerinin yenilenmesi kararı ile yola çıkılmıştır.
Mevcut yeşil dokuya zarar vermemek için yeniden işlevlendirme ile kamp alanının ihtiyacı olan  fonksiyonlar sağlanmaya çalışılmıştır. Mevcut bina metrekareleri tüm işlevler için yeterli olmamıştır. Küçük bir eklenti ile mevcut yapıların arasına duş ve ıslak hacimleri barındıran yeni bir bina eklenmiştir.
Mevcut okul binası kafe ve mutfak fonksiyonuna, eski öğretmen evi olarak kullanılan yapı idari birime ve öğrenci tuvaletleri ile depo olan bölüm de mescide dönüştürülmüştür.
Mevcut binalar betonarme ve cepheleri sıvalı şekilde olduklarından; kamp alanına ve doğaya daha uyumlu olan ahşap malzeme ile kaplanması planlanmıştır.
Açık alanda tur ile gelecekler için otobüs park alanı oluşturulmuştur.  6 adet karavan park yeri  tasarlanmıştır. Diğer yeşil alanlarda da çadırlar için kamp alanı ve piknik masalarının olduğu bir bölüm oluşturulmuştur. Bu anlamda hem günübirlik hem de birkaç günlük konaklamalar için elverişli bir kamp alanı  tasarlanmıştır.

GaleriSilüet Mimarlık Tüm Projeler